1. Złe rozłożenie rur i kabli

Jednym z najczęstszych problemów z ogrzewaniem podłogowym jest nieprawidłowe rozłożenie rur lub kabli grzewczych, które mogą prowadzić do nierównomiernego rozprowadzenia ciepła lub braku działania w niektórych obszarach podłogi. Ważne jest, aby zatrudnić doświadczonego fachowca, który posiada wiedzę i umiejętności w zakresie montażu ogrzewania podłogowego.

2. Uszkodzenia mechaniczne

Podłoga z ogrzewaniem podłogowym jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przekłucia lub przecięcia rur lub kabli grzewczych. Mogą one wystąpić podczas prac remontowych lub podczas układania podłogi. Aby temu zapobiec, konieczne jest ostrożne postępowanie podczas wszelkich działań wykonywanych na podłodze, aby uniknąć uszkodzeń systemu grzewczego.

3. Nieszczelności

W systemie ogrzewania podłogowego mogą one prowadzić do utraty ciepła i spadku efektywności systemu. Występują w miejscach, gdzie rury lub przewody grzewcze łączą się ze sobą lub źródłem ciepła. Regularne sprawdzanie i konserwacja systemu może pomóc w wykryciu i naprawie nieszczelności.

4. Nieprawidłowa izolacja

Izolacja pod podłogą pełni kluczową rolę w efektywnym działaniu ogrzewania podłogowego. Jeśli podłoga nie jest odpowiednio izolowana, ciepło może uciekać w dół, zamiast się unosić. A to powoduje straty energii i niekomfortowe uczucie chłodu.

5. Problemy z termostatem

Problemy z urządzeniem, które kontroluje temperaturę w systemie ogrzewania podłogowego, mogą prowadzić do niestabilnej temperatury lub braku ogrzewania. Powodem jest uszkodzenie termostatu, niewłaściwe jego ustawienie lub problem z zasilaniem. Aby temu zapobiec konieczne jest regularne sprawdzanie i konserwacja termostatu.

Czytaj także

ze.png

Jakie są przyczyny, skutki i metody zapobiegania powstawania powietrza w podłogówce?

Aby instalacja podłogowa funkcjonowała bez zakłóceń przez wiele lat, musi być pozbawiona powietrza. Powietrze może pojawić się w układzie grzewczym na etapie wykonawczym lub podczas późniejszej eksploatacji.

Przeczytaj
x

Formularz kontaktowy

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
AFRISO