Jednym z kluczowych elementów systemu podgłówki jest skrzynka rozdzielacza, która pełni rolę centralnego punktu kontrolnego i dystrybucji ciepła. W trakcie wyboru miejsca na jej montaż musimy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Dostęp do skrzynki rozdzielacza

Ważne jest, aby skrzynka rozdzielacza była umieszczona w miejscu łatwo dostępnym dla użytkowników, aby umożliwić konserwację, naprawę lub kontrolę systemu. Często jest ona montowana w specjalnym pomieszczeniu technicznym lub w spiżarni. Należy jednak pamiętać, aby nie zastawiać jej meblami lub innymi sprzętami domowymi.

Ograniczenia przestrzenne

W przypadku małych pomieszczeń często nie będziemy mieli dużego wyboru jeżeli chodzi o miejsce na rodzielacza. Przede wszystkim musimy wybrać przesterzń o odpowiednim rozmiarze (tak aby sama skrzynka się zmieściła) oraz taką, która zapewni odpwiedni obieg powietrza. Jest to jedna z najważniejszych decyzji w momencie, kiedy decydujemy się na ogrzewnie podłogowe w niewielkim mieszkaniu. 

Bezpieczeństwo i ochrona

Należy unikać umieszczania skrzynki w miejscach, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia mechanicznego, jak również w pobliżu miejsc narażonych na wilgoć lub zalanie.

Wygoda użytkowania

Jeśli skrzynka rozdzielacza będzie umieszczona w łazience lub sypialni, może przeszkadzać w codziennym użytkowaniu tych pomieszczeń. Dlatego warto rozważyć umieszczenie skrzynki w miejscu, które nie zakłóca normalnego funkcjonowania danej przestrzeni.

Czytaj także

wylewka_480x445_obszar-roboczy-1.webp

Jakie jest najlepsze wykończenie podłogi do ogrzewania podłogowego?

Co wybrać; płytki, panele? A może po prostu dywan?

Przeczytaj
x

Formularz kontaktowy

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
AFRISO