Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą podłogówki niesie za sobą kilka prozdrowotnych korzyści, pod warunkiem odpowiedniego korzystania z tego typu systemu grzewczego. Oto te najważniejsze:

1. Lepszy komfort cieplny, czyli dobre samopoczucie

Rozkład temperatury, jaki zapewnia nam ogrzewanie podłogowe jest zgodny z tym, co preferuje nasz organizm. Najlepiej czujemy się, gdy najcieplej jest w okolicy stóp. Natomiast nasza głowa nie powinna być bezpośrednio ogrzewana. Taki właśnie rozkład zapewnia nam podłogówka. Pamiętajmy jednak, że jej optymalna temperatura powinna wynosić około 28°C. Wyższe temperatury mogą spowodować uczucie przegrzania, co doprowadzi do złego samopoczucia.

fota_1570x450_rozklad_temperatur_obszar-roboczy-1.webp

2. Mniejsze wysuszanie powietrza

W porównaniu do ogrzewania grzejnikowego podłogówka w mniejszym stopniu wysusza powietrze. Jest to spowodowane tym, że powierzchnia grzewcza podłogówki oraz towarzyszące temu systemowi niższe temperatury ogrzewania pozwalają utrzymać wilgotność powietrza na odpowiednim poziomie. Dzięki temu użytkownikowi nie będą dokuczać takie dolegliwości, takie jak problemy z oddychaniem (suche gardło), przesuszona skóra czy problemy z oczami.

3. Lepsze rozwiązanie dla alergików

Ogrzewanie podłogowe jest korzystne dla osób cierpiących na alergię. Zainstalowanie podłogówki w pomieszczeniu zmniejsza ruch powietrza, a to powoduje minimalne unoszenie się kurzu. Dzięki temu minimalizujemy uciążliwy kaszel czy łzawienie oczu.

Czytaj także

pokoj1_480x445.webp

Czy miejsce montażu skrzynki rozdzielacza ma znaczenie?

Jednym z kluczowych elementów systemu podgłówki jest skrzynka rozdzielacza, która pełni rolę centralnego punktu kontrolnego i dystrybucji ciepła.

Przeczytaj
x

Formularz kontaktowy

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
AFRISO