Wszędzie tam, gdzie mamy podłogę, po której możemy chodzić, można zastosować ogrzewanie podłogowe. Dlatego też ogrzewanie podłogowe może być stosowane we wszystkich pomieszczeniach. Bez problemu można zainstalować je w salonie, sypialni, kuchni, łazience czy przedpokoju.

Jest jednak kilka czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę planując ogrzewanie podłogowe w zależności od pomieszczenia. Dwa najważniejsze to jego wielkość i rodzaj wykończenia podłogi.

adobestock_268159602.jpeg

Wielkość pomieszczenia 

Najważniejszym, co należy wziąć pod uwagę, jest odpowiednie dobranie mocy grzewczej (czyli dostarczenia odpowiedniej ilości ciepła do danego pomieszczenia, aby uzyskać w nim zakładaną temperaturę) w zależności od jego metrażu, kształtu i przeznaczenia. W przypadku dużych pomieszczeń z otwartą przestrzenią, takich jak salon czy kuchnia, zaleca się zastosowanie kilku pętli grzewczych, aby zapewnić równomierne nagrzanie całego pomieszczenia

adobestock_187893500.jpeg

Wykończenie podłogi

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest rodzaj podłogi. Ogrzewanie podłogowe można stosować praktycznie do każdego rodzaju podłogi, w tym do paneli, kafli, kamienia, parkietu, a nawet do wykładzin dywanowych. Ważne jest jednak, aby przed instalacją ogrzewania podłogowego skonsultować się z fachowcem i upewnić się, że dany rodzaj podłogi jest odpowiedni do tego typu instalacji. Więcej na na ten temat przeczytasz TUTAJ

adobestock_98347193.jpeg

A co z garażem?

Jedynym pomieszczeniem, w którym rekomendowanie jest ogrzewanie grzejnikowe a nie podłogowe, jest garaż.

Czytaj także

pokoj1_480x445.webp

Czy miejsce montażu skrzynki rozdzielacza ma znaczenie?

Jednym z kluczowych elementów systemu podgłówki jest skrzynka rozdzielacza, która pełni rolę centralnego punktu kontrolnego i dystrybucji ciepła.

Przeczytaj
x

Formularz kontaktowy

Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane
AFRISO